Podkłady higieniczne – gdzie się przydają

Podkłady higieniczne to jednorazowe produkty medyczne, które niosą pomoc w wielu codziennych sytuacjach. Można je znaleźć między innymi w wyprawce dla kobiet ciężarnych oraz domach opieki. Bezapelacyjne są one dużym ułatwieniem, kiedy należy utrzymać wysoką higienę.

Czym są podkłady higieniczne?

Podkłady medyczne papierowe są niezbędne w szczególnych sytuacjach. Ze względu na materiał, z którego są wykonane, nadają się do zabezpieczenia materaca oraz prześcieradła przed zabrudzeniami. Podkłady higieniczne na łóżko zapewniają suchość podłoża przez bardzo długi czas. Oprócz domów, w których przebywają obłożnie chorzy ludzie, są stosowane w wielu innych przypadkach.

Czym dokładnie są podkłady higieniczne? Podkłady medyczne papierowe to jednorazowa produkty, które jak wyżej wspomniano, chronią łóżko przed zamoczeniem oraz ułatwiają wykonywanie codziennych czynności. Pozwalają one również na rzadszą zmianę pościeli oraz prześcieradła.

W jakich sytuacjach przydają się najbardziej?

1. Podkłady higieniczne dla seniorów

Podkłady higieniczne na łóżko to nieoceniona pomoc przy opiece nad ludźmi starszymi, którzy potrzebują często całodobowej opieki. Najczęściej wykorzystuje się jednorazowe podkłady papierowe, które chronią łóżko przed wszelkimi zanieczyszczeniami, a także pomagają zachować wysoką higienę podczas zmiany opatrunków oraz czynności pielęgnacyjnych. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się podkłady z wbudowanym wkładem chłonnym. Należy ułożyć go na prześcieradle w ten sposób, aby znalazł się on dokładnie pod pośladkami osoby chorej. Kiedy zajdzie potrzeba wymiany podkładu na nowo, należy uczynić to bez zbędnej zwłoki.

W hurtowniach z artykułami medycznymi możemy znaleźć różnego rodzaju podkłady. Wybierając te właściwe, trzeba wziąć pod uwagę ich grubość oraz dokładne wymiary, tak by idealnie dopasować je do indywidualnych potrzeb osoby unieruchomionej.

2. Podkłady higieniczne dla kobiet w czasie połogu

Podkłady higieniczne sprawdzą się również u kobiet w czasie połogu. Trwa on zazwyczaj około 6 tygodni. W tym czasie w organizmie kobiet zachodzi szereg zmian. Skutkują one pojawieniem się obfitego plamienia i bólem związanym z gojeniem się ran poporodowych. Jest to czas niezwykle trudny dla każdej kobiety. Podkłady higieniczne w tej sytuacji wpływają znacznie na codzienny komfort oraz minimalizują ryzyko pojawienia się bakterii poprzez zapewnienie stałego dostępu do powietrza.

Oprócz tego, podkłady higieniczne idealnie sprawdzają się w życiu każdego świeżo upieczonego rodzica. Wykorzystuje się je podczas przewijania noworodka. Pokład higieniczny bowiem idealnie wchłania nieprzyjemnie zapachy oraz ewentualne płyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Hydranty wewnętrzne i zewnętrzne – badanie wydajności
Next post Studia w Krakowie – jakie uczelnie i kierunki są najlepsze