Zaszycie alkoholowe – na czym polega i jakie jest jego zastosowanie

Podczas leczenia choroby alkoholowej stosuje się wiele metod terapii, które mają na celu całkowite wyeliminowanie alkoholu z życia osoby dotkniętej tym nałogiem. Jednym ze sposobów terapii awersyjnej – czyli wywołującej niechęć do spożywania alkoholu jest zaszycie alkoholowe.

Jakie działanie ma zaszycie alkoholowe i jak przygotować się do zabiegu

Czas działania zaszytej w ciele substancji to zazwyczaj 8 miesięcy. Dzięki tak długiej abstynencji organizm ma szansę przejść całkowity detoks i przy wdrożeniu dodatkowych metod, jak odpowiednia terapia oraz silna chęć wyzwolenia się od nałogu, pozwoli skuteczniej go pokonać. Objawy po zażyciu alkoholu są wówczas tak nieprzyjemnym przeżyciem, że skutecznie zniechęcają do ponownego sięgnięcia po napoje wysokoprocentowe.

Aby właściwie przygotować się do zabiegu zaszycia alkoholowego, należy przede wszystkim powstrzymać się od picia alkoholu na 48 h przed jego przeprowadzeniem. Po poinformowaniu przez lekarza o możliwych skutkach ubocznych po spożyciu alkoholu i podpisaniu odpowiedniego oświadczenia, samo zaszycie nie trwa dłużej niż pół godziny. Przy zastosowaniu rozpuszczalnych szwów, nie będzie konieczności, by ponownie zgłaszać się na ich usunięcie.

Przeciwwskazania do zaszycia alkoholowego

Jak w przypadku każdego zabiegu, istnieją przeciwwskazania do zastosowania wszywki w walce z alkoholizmem. Są to:

  • spożycie alkoholu w ciągu 48h przed zabiegiem
  • nadwrażliwość na disulfiram
  • ciąża i karmienie piersią
  • choroby niedokrwienne serca
  • stosowanie leków przeciwzakrzepowych
  • choroby psychiczne

Kiedy zdecydować się na zaszycie alkoholowe

W zasadzie nie ma zalecenia, w której fazie uzależnienia zastosować wszywkę. Jednak w sytuacji, kiedy sięganie po alkohol jest chroniczne, kiedy osoba dotknięta nałogiem nie wychodzi ze stanu nietrzeźwości, a jego tolerancja alkoholowa jest tak niska, że nawet niewielka jego ilość powoduje silne upojenie, należy jak najszybciej podjąć się leczenia. W takiej sytuacji nie ma już możliwości, by na własną rękę wyjść z nałogu, a ciągłe osłabienie organizmu spowoduje jego wyczerpanie i może doprowadzić do śmierci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Jak wyglądają pozwy sądowe frankowiczów
Next post Zakupy w sklepie internetowym oferującym bieliznę czy warto