Esperal – czy każdy może się zaszyć

Kiedy osoba uzależniona dojrzeje do decyzji o zaprzestaniu picia i całkowitym wykluczeniu alkoholu ze swojego życia, zaczyna szukać sposobów, aby ten cel osiągnąć. Alkoholizm jest chorobą i nie da się bez odpowiedniej pomocy poradzić sobie z wyleczeniem się z niej. Najbardziej znaną i najczęściej stosowaną metodą walki z nałogiem jest zaszycie alkoholowe. Czy jednak każdy może poddać się zabiegowi wszycia Esperalu?

Kiedy wszycie Esperalu jest niemożliwe

Nie każdy może poddać się zabiegowi zaszycia alkoholowego. Najważniejszym przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na główną substancję preparatu, czyli disulfiram. Nie zdarza się to jednak często. Także niektóre przewlekłe choroby dyskwalifikują osoby chcące poddać się leczeniu Esperalem. Należą do nich głównie choroby układu krążenia, takie jak:

  • choroba niedokrwienna serca
  • nadciśnienie tętnicze
  • niewydolność serca

Zaburzenia psychiczne, próby samobójcze wynikłe właśnie w związku ze złą kondycją psychiczną to kolejne przeciwwskazania do wszczepienia implantu. Ponieważ różnego rodzaju lęki mogą powodować nieprzewidziane zachowania, nie zaleca się w takim przypadku poddania się zabiegowi.

Zaszycie alkoholowe samodzielną i przemyślaną decyzją.Osoba, będąca pod wpływem alkoholu nie może podejmować świadomej decyzji na temat reszty swojego życia w trzeźwości. Musi być pewna chęci dokonania zmiany. O innych przeciwskazaniach do przeprowadzeniu zabiegu można dowiedzieć się ze strony https://leczenieuzaleznienia.pl/esperal/, między innymi o tym, że na zabieg należy przyjść absolutnie trzeźwym. Często zdarza się, że to rodzina naciska na to, by chory wszył sobie Esperal. O ile oczywiście odpowiednia motywacja jest jak najbardziej wskazana, to zastosowanie przymusu w tym przypadku całkowicie mija się z celem. Osoba uzależniona, nie przekonana do tego pomysłu, może przede wszystkim nie wytrwać w abstynencji, co doprowadzi do interakcji alkoholu z implantem i do bardzo nieprzyjemnych i długotrwałych dolegliwości. Powodzenie zaszycia alkoholowego w zasadzie zależy wyłącznie od gotowości osoby chorej do podjęcia walki o swoją dalszą przyszłość. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Hale stalowe w Opolskiem
Next post Jakie są rodzaje opakowań do kosmetyków