Studia w Krakowie – jakie uczelnie i kierunki są najlepsze

Ważny wybór w życiu każdego człowieka

Każdy człowiek uczy się w ciągu całego swojego życia. Zaczynamy się uczyć od bardzo młodych lat i moim zdaniem, nie kończymy nigdy. Jednak na pewnym etapie życia nadchodzi czas by zastanowić się nad swoją przyszłością i zadecydować gdzie będziemy studiować i co. Stajemy przed dużym wyzwaniem, ponieważ musimy podjąć decyzję, która jest jedną z najważniejszych decyzji w życiu. W tym artykule spróbujemy pomóc wam z tym wyborem.

Studia w Magicznym Krakowie

Magiczny Kraków wabi, kusi, przyciąga i zniewala. Pozostaje w pamięci każdego, kto choć raz odwiedził to miasto. W przeszłości Kraków był politycznym i kulturalnym centrum Europy. Był miejscem wielu ważnych wydarzeń historycznych, siedzibą polskich królów i stolicą Polski do 1596 roku. Kraków jest jednym z najważniejszych ośrodków naukowych w Polsce. To tutaj powstał pierwszy polski uniwersytet. Założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku Uniwersytet Jagielloński (wówczas Akademia Krakowska) był jednym z najstarszych uniwersytetów w Europie.

Uczelnie w Krakowie to tradycja, historia, prestiż. Znajdują się tu równie uniwersytety, uczelnie techniczne, ekonomiczne, medyczne, artystyczne, sportowe czy rolniczo-przyrodnicze. Oznacza to, że praktycznie wszystkie typy studiów dostępne są w stolicy Małopolski. Warto wspomnieć, że zlokalizowane tu aż dwie publiczne uczelnie techniczne to możliwość wyboru blisko 100 różnych kierunków inżynierskich.

Oferta specjalności w Krakowie zadowoli kandydatów o zróżnicowanych zainteresowaniach. Dostępne są prawie wszystkie rodzaje kształcenia, choć najliczniejsze są filologie i kulturoznawstwo, nauki inżynierskie i nauki o zarządzaniu. Dużą grupę stanowi oferta kształcenia na uczelniach katolickich. Do Krakowa przyjeżdżają ludzie, aby studiować sztukę i medycynę, a także te związane z geoinżynierią i górnictwem.

Dla przyszłych studentów miasto Kraków ma do zaoferowania niezwykle bogatą ofertę szkół wyższych. Uczelnie publiczne reprezentują: Uniwersytet Jagielloński, Politechnika Krakowska im. T. Kościuszki, Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica, Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Rolniczy im. H. Kołłątaja, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II, Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha, Akademia Ignatianum w Krakowie, Akademia Sztuk Pięknych im. J. Matejki, Akademia Muzyczna, Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego. Obok uczelni publicznych w Krakowie działa wiele szkół wyższych niepublicznych. Oferują one studia: techniczne, ekonomiczne, medyczne, artystyczne, humanistyczne, społeczne, prawno-administracyjne, filologiczne, turystyczne, sportowe, biologiczne, przyrodnicze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Podkłady higieniczne – gdzie się przydają
Next post W jakich miejscach zamontować można lustro drogowe