Stosowanie biotyny na włosy – jakie daje efekty

W ciągu dnia włosy są narażone na szereg różnych działań, które wpływają na nie bardzo niekorzystnie. Słońce, wiatr, stosowanie suszarek, prostownic oraz duży stres powodują, że włosy wypadają, przetłuszczają się, są suche i łamliwe. Pierwszą myślą po zauważeniu, że ich kondycja jest daleka od ideału jest odżywienie włosów różnego rodzaju płukankami, maskami i innymi preparatami nawilżającymi. Warto jednak wiedzieć więcej na temat tego, co tak naprawdę działa na włosy.

Biotyna – co trzeba o niej wiedzieć

Biotyna wywiera korzystny wpływ nie tylko na włosy, ale i na skórę oraz paznokcie. Nazywana witaminą piękna, pobudza porost włosa, wzmacnia płytkę paznokcia i likwiduje łojotok. Niedobór biotyny, spowodowany w dużej mierze niewłaściwą dietą powoduje pojawienie się zmian skórnych, ale również wpływa na pogorszenie samopoczucia, problemy z jelitami, czy podwyższenie cholesterolu. Uzupełnienie tych braków skutkuje:

  • Zwiększeniem energii
  • Poprawą kondycji skóry, włosów i paznokci
  • Szybszym porostem włosów
  • Prawidłowym funkcjonowaniem organizmu

Kiedy wspomaganie organizmu produktami spożywczymi, bogatymi w biotynę nie daje oczekiwanych rezultatów, warto sięgnąć po preparaty, które wyregulują jej poziom. Więcej informacji na temat wpływu biotyny oraz efektów jej niedoboru można znaleźć na stronie: https://vesmed.pl/biotyna-na-wlosy/.

Nadmiar biotyny – do czego prowadzi

Zażywając produkty zawierające biotynę należy zawsze stosować się do dawek podanych przez producenta. Mimo iż trudno przedawkować biotynę, ponieważ jej nadmiar wydalany jest z moczem, to stosowanie przez dłuższy czas nadmierną jej ilość, mogą występować takie skutki uboczne jak: nawracające bóle brzucha, mdłości, biegunka, a także zmiany nastroju. Dlatego tak ważne jest, by dostarczać ją do organizmu z głową. Zażywanie większej ilości biotyny, niż zalecane nie spowoduje, że szybciej zostanie uzupełniona. Aby cieszyć się z jej rezultatów, wystarczy stosować ją systematycznie, dodatkowo wprowadzając do diety produkty w nią bogate. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Czym jest i do czego służy ściana oporowa?
Next post Jak z hobby zrobić własny biznes – rękodzieło