Spożywanie alkoholu – jak nie dać się uwikłać w tę pułapkę

Alkoholizm wielu osobom kojarzy się z przyczynami związanymi z niepowodzeniami w życiu. Otóż to prawda – utrata pracy, problemy osobiste, doznanie traumy – to tylko niektóre z nich. Rozpatrując przyczyny uwikłania się człowieka w nałóg alkoholowy, warto jednak podejść do nich bardziej globalnie. Dowodem na to może być duża grupa alkoholików, którzy są zamożni, wysoko usytuowani społecznie i z bardzo poukładanym życiem rodzinnym. Niczego im nie brakuje, a jednak często sięgają po trunek.

Alkoholizm jako samoistnie rozwijająca się choroba

Smutną prawdą jest fakt, że choroba alkoholowa może dotknąć każdego. Przykładem są badania przeprowadzone w 2016 roku we Wrocławiu, z których wynika, iż tylko 15% mieszkańców to zdeklarowani abstynenci, zaś 20% mieszkańców to osoby pijące ryzykownie.

Co zatem przyciąga ludzi dobrze usytuowanych życiowo do częstego sięgania po kolejny kieliszek wódki? Przyczyny mogą być bardzo różne, oto przykłady:

  • predyspozycje genetyczne
  • picie aby „zabić nudę” i stworzyć sobie możliwość rozrywki
  • możliwość kupowania drogich prestiżowych alkoholi i chęć ich spróbowania
  • częste toasty, spotkania biznesowe, celebrowanie sukcesów
  • chęć zaimponowania innym wysoką jakością posiadanego trunku

W końcu szklanka whiskey staje się dla takiego człowieka stałym elementem rytuału przygotowywania się do zakończenia dnia. Potem pojawia się ich więcej, gdyż dotychczasowa ilość przestaje już taką osobę zadowalać. W końcu staje się alkoholikiem, który nie tylko pije „do poduszki”, ale również w ciągu dnia.

Jak nie dać się uwikłać w nałóg alkoholowy

Jednym z bardzo dobrych sposobów walki z chęcią napicia się jest wszywka alkoholowa. Wrocław to miasto, które dysponuje nie tylko ośrodkami terapii alkoholowej, ale również mieści się tu centrum medyczne wykonujące zabieg zaszycia alkoholowego.

Zaszycie alkoholowe Wrocław możliwe jest do wykonania w centrum Alkomedica. To szybki chirurgiczny zabieg, który nie wymaga znieczulenia ogólnego, a może uratować życie zawodowe i prywatne oraz zdrowie chorego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Wycieczka na Ukrainę – inne ciekawe wzmianki
Next post Życie po zakończeniu odwyku alkoholowego