Wybieramy pościel do hotelu

Pościel hotelowa zdecydowanie różni się od tej, jakiej używamy w domu. Musi być bardziej wytrzymała, odporna na uszkodzenia i pranie w warunkach przemysłowych. Z tego względu nie może być kupowana w stacjonarnych czy internetowych sklepach z tradycyjną konfekcją pościelową, ale w miejscu, które oferuje specjalistyczne produkty do hotelowych łóżek. Jaką pościel wybrać do hotelu i gdzie ją kupić aby nie przepłacić? Rozumiemy jak ważny jest jej zakup dlatego udzielamy odpowiedzi w poniższym poradniku.

Pościel hotelowa – dlaczego jej wybór jest taki ważny

Hotele i pensjonaty to specyficzna branża, która musi szczególnie dbać o swojego klienta. Na rynku hotelarskim panuje ogromna konkurencja dlatego właściciele obiektów nie mogą pozwolić sobie na zakup byle jakiej konfekcji pościelowej. Cienka pościel uszyta z tanich materiałów może być nieprzyjemna w dotyku, a przez to powodować dyskomfort snu i niezadowolenie gości. Po paru praniach może się zdeformować i zniszczyć. Właśnie dlatego należy wybrać wysoką jakość konfekcji pościelowej, bo to jest gwarantem dobrej opinii o obiekcie. W czasach wszechobecnej konkurencji dobra opinia gości jest na wagę złota.

Pościel hotelowa czyli jaka

Konfekcja pościelowa musi posiadać odpowiednią gramaturę, co oznacza, że nie może być ani za cienka ani za gruba. Optymalnym wyborem jest 120 do 175 g/mkw, ponieważ w tym przedziale można kupić pościel zarówno dla klientów biznesowych, jak i rodzin z dziećmi. Takie tekstylia są trwałe, żywotne, posiadają odpowiednią wagę i nie generują wysokich kosztów prania. Bardzo ważny jest także rodzaj tkaniny z której użyta jest pościel. Bardzo dobrym wyborem jest 100 procent bawełna lub bawełna z domieszką poliestru. Taka pościel jest bardzo przyjazna użytkownikom, miła w dotyku i posiada właściwości oddychające. Nie bez znaczenia jest kolor. Najlepszym wyborem jest biel, ponieważ pasuje do każdego wystroju i jest synonimem luksusu, elegancji, świeżości i czystości.

Gdzie kupić pościel do hotelu

Rynek proponuje wielu producentów i dostawców konfekcji pościelowej, ale pośród nich szczególnie wyróżnia się się sklep HotelTex. To dostawca tekstyliów hotelowych najwyższej klasy, co poświadczone jest certyfikatem OEKO-TEX® Standard 100. W ofercie znajduje się konfekcja pościelowa wykonana z trwałych i estetycznych materiałów, która dostępna jest zarówno gładka, jak i w paski o różnej szerokości. Biała bawełna, adamaszek czy perkal to najlepszy wybór do każdego hotelu, ponieważ prezentuje się wyjątkowo elegancko. To pościel najwyższej jakości za którą na pewno nie przepłacisz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Jak otworzyć w Polsce spółkę
Next post Kalibracja alkomatu w profesjonalnym laboratorium