Jakie są rodzaje opakowań do kosmetyków

Kosmetyki są produktami niezbędnymi w naszym życiu codziennym. Pozwalają nam one odpowiednio zadbać o higienę ciała oraz o estetyczny i piękny wygląd. Do produkcji naszych ulubionych kosmetyków firmy używają różnych typów opakowań kosmetycznych. Jakie rodzaje opakowań dedykowanych branży kosmetycznej możemy znaleźć na rynku i jakie są ich zalety? Poznajmy popularne opakowania kosmetyczne.

Słoiki kosmetyczne – dostępne w bardzo wielu wariantach

Słoiki są bardzo powszechnie wykorzystywane jako opakowania do kosmetyków. Sprawdzają się one także doskonale jako opakowanie do produktów farmaceutycznych, czy chemii gospodarczej. Słoiki występują w wielu rozmiarach, kształtach, kolorach, a nawet fakturach. Mogą być one wyprodukowane ze szkła, aluminium albo tworzyw sztucznych. Słoiki o dużej pojemności znajdują zastosowanie w pakowaniu np. balsamów, masek lub peelingów, a te mniejsze często wykorzystywane są jako opakowanie kremów lub leków.

Butelki, czyli opakowanie wygodne i ergonomiczne

Butelki kosmetyczne występują w różnych pojemnościach. Kształty butelek to często formy ciekawe i oryginalne, a zastosowanie ich wpływa na wykreowanie wyjątkowego designu marki. Butelki wytwarzane są z tworzyw sztucznych takich jak np. PET (Politereftalan etylenu). Występują również butelki aluminiowe, czy szklane. Interesującą opcją wyboru są opakowania rPET, wykonane w 100% z materiału PET z recyklingu, które posiada w swojej ofercie sklep z opakowaniami kosmetycznymi Centrum Opakowań. Różne kolory opakowania: białe, czarne, bezbarwne, niebieskie, brązowe i inne pozwolą dobrać odpowiednią butelkę do naszych preferencji i właściwości umieszczonego wewnątrz kosmetyku, którym często będzie np. szampon, balsam lub mleczko do makijażu.

Pojemniki Airless – ochrona przed drobnoustrojami

Pojemniki dozujące airless pozwalają zapobiec przedostaniu się bakterii do kosmetyków stworzonych na bazie naturalnych substancji, bardzo wrażliwych na działanie drobnoustrojów. Tym samym zapobiegają obniżeniu wartości np, balsamów i kremów, pozwalając na ich długie, bezpieczne przechowywanie. Aby użyć kosmetyku wyciskamy odpowiednią porcję kosmetyku za pomocą dozownika i nie narażamy produktu na kontakt z niehigienicznym otoczeniem.

Uniwersalne tuby

Do tuby polietylenowej możemy z łatwością zapakować kosmetyki w formie kremu lub żelu jak np. krem do rąk, stóp, żel pod prysznic, czy pastę do zębów. Zaletą tego opakowania jest precyzyjne dozowanie kosmetyku oraz ich wysoka higieniczność – produktu wewnątrz tuby nie jest tak łatwo przypadkowo rozlać.

Opakowania typu roll-on

Roll-on, czyli buteleczki z aplikatorem kulkowym produkowane są z różnych tworzyw i szkła. Na rynku znajdziemy większe i mniejsze ich pojemności oraz kolory. Ten typ opakowania sprawdza się znakomicie dla antyperspirantów, dezodorantów, perfum, czy olejków umożliwiając dobre rozprowadzenie odpowiedniej ilości kosmetyku na skórze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Esperal – czy każdy może się zaszyć
Next post Wykorzystanie blach perforowanych