Jakie obrzeża trawnikowe są najlepsze do ogrodu

Obrzeża trawnikowe to estetyczne oraz bardzo funkcjonalne elementy, które doskonale sprawdzają się w przydomowych ogrodach oraz w wielu innych miejscach. Dzielą one każdą wyszczególnioną przestrzeń na strefy. Dzięki nim można w łatwy sposób wytaczać ścieżki, rabaty czy ogrodzić trawę. Co więcej, pozwalają bez problemu zapanować nad rozrastającymi się roślinami. Jakie obrzeża wybrać do swego ogrodu, aby był on praktyczny oraz pięknie się prezentował?

Gdzie sprawdzają się obrzeża trawnikowe?

Obecnie zarówno niskie, jak i nieco wyższe obrzeża można spotkać nie tylko w wielu przydomowych ogrodach.Doskonałym wyborem są produkty oferowane przez Pekabet – https://pekabet.pl/obrzeza-trawnikowe/, które doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie zostaną umieszczone. Można je z powodzeniem zastosować w każdej przestrzeni publicznej. Potrafią one dodać niesamowitego uroku oraz estetycznego wyglądu wielu miejskim parkom czy skwerom. Pozwalają z łatwością wytyczać granice rabatom z barwnymi roślinami czy ścieżkom rowerowym. Wszystkie oferowane obrzeża cechuje nie tylko ciekawy wygląd, lecz także to, że można je zamontować w bardzo łatwy sposób.


Rodzaje obrzeży trawnikowych


Obrzeża ogrodowe mogą być wykonane z różnorodnych tworzyw, zatem każdy właściciel ogrodu może wybrać takie, które najlepiej wkomponują się w jego stylistykę i dodają mu wyjątkowego wyglądu, Do najpopularniejszych należą:

  • obrzeża drewniane – które to występują w postaci kołków lub listew połączonych ze sobą drutem w szeroki pas. Prezentują się one bardzo estetycznie i pozwalają kształtować przeróżne formy geometryczne. Niestety są mniej trwałe od obrzeży wykonanych z metalu czy betonu. Wymagają częstego impregnowania, gdyż nie są zbyt odporne na niesprzyjające warunki pogody. Pod wpływem wody wilgotnieją, butwieją oraz pojawia się na nich grzyb.
  • obrzeża plastikowe -są one odporne na wilgoć, zatem mogą z powodzeniem być umieszczane w gruncie. Niestety są podatne na poszczególne uszkodzenia mechaniczne, a pod wpływem silnego słońca z czasem płowieją. Mimo tych niedogodności potrafią skutecznie ograniczać rozrost wielu roślin ogrodowych o niezbyt dużych korzeniach
  • obrzeża granitowe -najczęściej mają one postać palisad lub kostek. Są bardzo trwałe, a ponadto można je z łatwością wkomponować w każdy nowoczesny ogród, bez zaburzania jego harmonii. Granitowe obrzeża doskonale nadają się do odgradzania trawników, placyków, chodników oraz rabatek. Dzięki nim trawa i rośliny nie rozrastają się, a gród nabiera wyjątkowego charakteru. W celu stworzenia podwyższonych rabat czy schodów można z nich stworzyć wyższe, palisadowe konstrukcje
  • obrzeża betonowe – ze względu na ogromną trwałość można je bez problemu użyć do podtrzymania wielu schodów, rabat, nasypów, skarp oraz do tworzenia wielu atrakcyjnych murków. Betonowe kostki można układać w wiele ciekawych wzorów. Są one dostępne w przeróżnych kolorach i wzorach i często imitują drewno. Dobrze znoszą niekorzystne warunki pogodowe i zawsze potrafią skutecznie zapobiegać rozrastaniu się wielu roślin ogrodowych, nawet tych o dużych korzeniach
  • obrzeża metalowe – które to odznaczają się bardzo wysoką trwałością. Nadają się one doskonale do nowoczesnych oraz eleganckich miejsc. Potrafią zawsze skutecznie powstrzymać rośliny przed ich ekspansją na inne tereny. Doskonałym wyborem są obrzeża z aluminium, które to są bardzo lekkie oraz wygodne w zastosowaniu. Są doskonałym wyborem na długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Leginsy ocieplane dla wszystkich kobiet, które cenią sobie wygodę
Next post Przytulna kuchnia – czyli jaka?