Jaki zbiornik na wodę wybrać – zbieranie deszczówki

Zbieranie deszczówki jest bardzo dobrym, ekologicznym sposobem na pozyskanie wody za darmo. Nagromadzoną wodę deszczową można bowiem z powodzeniem wykorzystać do nawadniania ogrodu lub innych celów, takich jak np. pranie czy mycie sanitariatów. Zbieranie deszczówki może generować spore oszczędności, co przedkłada się na mniejsze rachunki. Pewnym problemem może stać się jedynie wybór odpowiedniego pojemnika na wodę deszczową. W niniejszym artykule podpowiadamy jaki pojemnik warto wybrać i jakie takie rozwiązanie oferuje korzyści.

Zbiornik do deszczówki — jakie rodzaje

Rynek oferuje różne rodzaje zbiorników do deszczówki.

  • Zbiorniki naziemne — umieszcza się je zazwyczaj w pobliżu rynny. Zbierają one wodę deszczową, spływającą bezpośrednio z dachu z rur spustowych. Powinny być one wyposażone w pokrywę, aby nie wpadały do niej zanieczyszczenia.
  • Zbiorniki podziemne — umieszcza się pod ziemią i przykrywa gruntem. Aby jednak magazynowana woda nadawała się do celów użytkowych, musi być systematycznie oczyszczana, a to oznacza, że należy zakupić odpowiednie filtry oczyszczające.

Czym powinien się charakteryzować dobry zbiornik do wody opadowej

Zbiornik do wody deszczowej powinien być wykonany z materiału, odpornego na korozję, niekorzystne warunki atmosferyczne i promieniowanie ultrafioletowe. Bardzo dobrym wyborem jest pojemnik wykonany z polietylenu, ponieważ jest to materiał lekki i estetyczny, który doskonale chroni wodę przed słońcem i nagrzaniem. Dużym plusem zbiorników z polietylenu jest odporność na uszkodzenia mechaniczne, łatwość transportu i wygoda magazynowania. Pośród wielu produktów na rynku na uwagę zasługuje zbiornik na wodę Swimer, ponieważ wyróżnia się znakomitą jakością wykonania.

Dlaczego warto go wybrać

Zbiornik na wodę opadową marki Swimer to znakomite rozwiązanie zarówno do niewielkich gospodarstw domowych, jak i firm z rozmaitych branż. Szeroka oferta obejmuje serię zbiorników podziemnych i naziemnych w rozmaitych kolorach, pojemnościach i kształtach, co pozwoli na dopasowanie ich do konkretnych potrzeb. Produkty charakteryzują się wysoką estetyką wykonania i znakomitymi właściwościami użytkowymi. Wyposażono je bowiem w szereg udogodnień, które zapewniają najwyższą jakość magazynowanej wody deszczowej. Dzięki temu można ją wykorzystać do najróżniejszych celów w każdym gospodarstwie domowym.

Wykorzystanie pojemników Swimer pozwala na zbieranie wody deszczowej w maksymalnie komfortowy sposób. To produkty najwyższej jakości, które spełniają wszystkie restrykcyjne normy Państwowego Zakładu Higieny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Beton architektoniczny w aranżacji wnętrz – kiedy warto
Next post Dlaczego warto pić nektary niskosłodzone