Balustrada balkonu to świetne miejsce do wywieszenia flag, aby pokazać swoje poparcie dla ulubionej drużyny sportowej lub uczcić święto narodowe. Za pomocą flagi można zidentyfikować firmę, udekorować budynek tak, aby zwrócić uwagę z daleka. W jaki sposób można zamocować flagę na balkonie?
Mocowanie flagi na balkonie można wykonać na kilka sposobów. Technika mocowania zależy od tego, z jakiego materiału wykonana jest poręcz i balustrada balkonu lub werandy. Najwięcej trudności przysparzają balkony, których ogrodzenie wykonane jest ze szkła lub innego trudnego materiału. W takich przypadkach możemy wykorzystać kotwice, dzięki którym zamontujemy flagę bez użycia masztu. W przypadku tradycyjnych balustrad z drewna lub metalu zastosowanie znajdą uchwyty balkonowe.
Mocowanie przy użyciu uchwytu na flagę
Mocowanie flagi na balkonie, na standardowej balustradzie wykonanej z metalu lub drewna jest najprostszą metodą.
Do montażu jest potrzebna:
- Flaga
- Maszt flagowy
- Uchwyt na flagę balkonowy, który możemy przymocować do balustrady balkonowej
Aby skutecznie zamocować flagę na balustradzie, należy przykręcić wspornik masztu do poręczy balkonu. Większość wsporników wykorzystuje zaciski, które mocuje się wokół poręczy i mocno dokręca. Na koniec wystarczy włożyć w mocowanie maszt flagowy.
Wsporniki są przeznaczone do wywieszenia flagi z balkonu pod kątem. Mocowanie jest stabilne, należy jednak uważać na konstrukcję przy silnym wietrze.
Uniwersalny uchwyt na flagę
Rozmiar i sposób montażu balkonowego wspornika masztu sprawia, że nie nadaje się on do cienkich poręczy oraz konstrukcji winylowych i metalowych. Uchwyty zaciskowe oferują regulowane rozwiązanie, które bezpiecznie dopasowuje się do poręczy ganku lub balkonu z dowolnego materiału bez konieczności wiercenia otworów w poręczy. Uchwyty do flag zewnętrznych, w tym uchwyty balkonowe, są zwykle wykonane z metalu zabezpieczonego specjalną powłoką proszkową lub cynkową, która chroni je przed korozją. Uchwyt na flagę balkonowy mocowany jest do balustrady za pomocą śrub kotwiących lub zacisków kotwicowych. Jeśli wspornik jest wysokiej jakości i prawidłowo zainstalowany, konstrukcja będzie służyła nam stabilnie przez wiele lat, niezależnie od warunków atmosferycznych.
Montaż uchwytu na stałe
W przypadkach, kiedy na balkonie albo werandzie mamy drewniany słupek narożny, lub poręcz wystarczająco grubą, możemy zainstalować na nich wspornik przykręcany. Tego typu wsporniki montażowe mają bardziej opływowy wygląd w porównaniu do zacisku i dzięki nim można zainstalować jednocześnie kilka flag na jednym mocowaniu. Należy jednak pamiętać, że w przypadku wynajmowanego mieszkania czy domu, do wykonania tego typu nawiercenia i montażu uchwytu powinniśmy wystąpić o zgodę właściciela nieruchomości.