Beton architektoniczny w aranżacji wnętrz – kiedy warto

Beton architektoniczny na dobre zagościł w aranżacjach naszych mieszkań. Wciąż jest najczęściej wybierany do dekoracji ścian. Prócz tego bardzo często wypełnia ogrodową architekturę, tworząc niebywale kompozycje.

Kojarzony z surowością beton najczęściej stosowany jest we wnętrzach loftowych. Choć wielu z nas nadal kojarzą te pomieszczenia z niedostępnością i przygnębieniem, tak współczesne aranżacje wyraźnie temu zaprzeczają. Coraz częściej decydujemy się na dekoracje zainspirowane fabrycznymi detalami. Są one kwintesencją prostoty, a jednocześnie są niezwykle estetyczne. W dobrze zaprojektowanym wnętrzu nawet najbardziej surowe detale — koniecznie w doborowym towarzystwie — potrafią zachwycić każdego.

Dlaczego warto wykorzystać beton

Produkty z betonu architektonicznego są wyjątkowe. Odnajdą się zarówno w nowoczesnych i minimalistycznych skandynawskich wnętrzach, jak i tych bardziej klasycznych, wręcz barokowych.

Beton architektoniczny we wnętrzach idealnie łączy się z wieloma materiałami, w tym:

  • cegłą,
  • szkłem,
  • metalem,
  • drewnem,
  • kompozytem.

Doskonałym przykładem dekoru ściennego są płyty betonowe. Te produkty z betonu architektonicznego dzięki swoim różnym kolorom i wymiarom, pozwalają na dowolną interpretację — od kolorowej awangardy po stonowane szarości. Lamelami bądź płytami 3D możemy przyozdobić ściany w sypialni czy w salonie. Bardzo dobrze sprawdzą się one również w kuchni. Dzięki swojej wytrzymałej konstrukcji mogą okazać się lepszym rozwiązaniem niż płytki ceramiczne.

Tylko wnętrza

Beton architektoniczny w aranżacji wnętrz to nie jedyne zastosowanie tego materiału. Jest on na tyle wytrzymałym tworzywem, że można go stosować również w ogrodzie na elewacji czy architekturze ogrodowej. Doniczki wykonane z tego materiału, dzięki odpowiedniej impregnacji będą zdobić latami nasz ogródek. Beton nie ściera się, nie blaknie i nie ulega uszkodzeniom opadów atmosferycznych. Ponadto jest to materiał, który wraz z upływem czasu nabiera coraz więcej szlachetności.

Szkło w betonie

Betonowe elementy dekoracyjne coraz częściej pojawiają się w naszych domach w formie ozdób. Ich proste konstrukcje połączone wraz ze szkłem, z pewnością przykują uwagę miłośników prostoty i ponadczasowości. Oprócz tego dodatki wykonane z tych materiałów bardzo dobrze sprawdzają się na przyjęciach w ogrodzie. Szklany flakon z dodatkiem betonu perfekcyjnie dopełni resztę dekoracji oraz nada przyjęciu osobliwego charakteru. Z pewnością bardzo dobrze zaprezentuje się w towarzystwie kwiatów czy suszonych traw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Gdzie udać się na weekend we dwoje na Śląsku
Next post Jaki zbiornik na wodę wybrać – zbieranie deszczówki