Dlaczego warto posiadać kartę paliwową w firmie

Posiadanie kart paliwowych pozwala sprawniej zarządzać flotą pojazdów oraz pomaga znacznie obniżyć koszty związane z jej utrzymaniem. Comiesięczne wydatki przeznaczone w firmie na paliwo, generują wysokie koszty obciążające budżet. Warto jednak wiedzieć, że istnieją sprawdzone sposoby, aby je kontrolować, a nawet znacznie obniżyć. Karta paliwowa daje możliwość bezgotówkowego zakupu paliwa, jak również pozwala zaoszczędzić na każdym zatankowanym litrze. Jej posiadacze mają nie tylko możliwość monitorowania ilości tankowań samochodów służbowych, lecz otrzymują dodatkowe profity i atrakcyjne rabaty. Ciekawym rozwiązaniem, na które warto zwrócić uwagę jest oferta firmy FLOTEX POLSKA, dystrybuującej kart paliwowe największych koncernów dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Kto może skorzystać z kart paliwowych

Z karty paliwowej FLOTEX POLSKA mogą korzystać przedsiębiorcy, którzy posiadają samochody służbowe. Co warte podkreślenia, firma FLOTEX POLSKA nie wymaga gwarancji bankowych, ubezpieczeniowych czy składania depozytu. Do zawarcia umowy o wydanie i użytkowanie kart paliwowych potrzebne są jedynie skany dokumentów rejestrowych firmy. A dzięki szerokiej ofercie, każdy przedsiębiorca znajdzie najlepszą opcję dla swojej firmy.

Dodatkowe zalety

Kartę paliwową można dopasować do indywidualnych potrzeb każdego przedsiębiorstwa. Do wyboru są różne warianty karty. Te imienne, przypisane do konkretnego pracownika, monitorują tankowanie różnych pojazdów dokonywanych przez wskazanego pracownika. Karta wydana na numer rejestracyjny jest związana z konkretnym pojazdem służbowym. Kartę wydaną firmę można natomiast wykorzystywać do tankowania dowolnego służbowego samochodu. Warte uwagi są również dodatkowe możliwości, takie jak np. mobiParking – usługa pozwalająca na regulowanie opłat za parkowanie w płatnych strefach parkingowych ponad 80 miast Polski, czy możliwość płacenia kartami FLOTEX POLSKA na bramkach autostradowych.

Wygoda korzystania z kart paliwowych

Forma płatności bezgotówkowej ułatwia zakup paliwa i pozwala na wygodne rozliczenie. Karty przedpłacone pozwalają na tankowanie na stacjach ORLEN, BLISKA, BP, SHELL oraz AMIC. Wszystkie dokonane za ich pomocą transakcje są widoczne na fakturach zbiorczych, wystawianych na koniec miesiąca, więc nie ma potrzeby gromadzenia paragonów po każdym zakupie. Jest to duże ułatwienie podczas procesów związanych z rozliczaniem zakupu paliwa i innych wydatków poniesionych na stacjach. Karta paliwowa FLOTEX POLSKA sprawia, że zarządzanie firmą, jest efektywniejsze.

Dodatkowe dane, jakie są gromadzone w trakcie transakcji kartą paliwową to m.in.: stan licznika, czas i ilość tankowanego paliwa i wiele innych. Dzięki tym danym możemy przewidzieć, jakie koszty dot. floty, firma będzie ponosić w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post SPECOL – sprawdzone oleje do samochodów osobowych i dostawczych
Next post Wyposażenie cukierni – jakich mebli i urządzeń potrzebujesz