SPECOL – sprawdzone oleje do samochodów osobowych i dostawczych

Oleje do samochodów osobowych i dostawczych dostępne w szerokiej ofercie firmy SPECOL, są starannie wyselekcjonowanymi produktami, które zostały opracowane z myślą o wszystkich tych silnikach, które na co dzień przepracowują wiele godzin z rzędu. W końcu należy pamiętać, że nie tylko w przypadku samej jazdy po mieście, ale także i podczas stania w korkach jesteśmy zmuszeni do dość częstego rozruchu, a tym samym rozgrzewania silnika. Wspomniana kwestia ma bardzo duży wpływ na jego obciążenie.

Każdy właściciel samochodu, niezależnie od tego, czy mówimy w tym momencie o pojazdach osobowych, czy też dostawczych, doskonale powinien zdawać sobie sprawę, jak ważne jest odpowiednie zadbanie o silnik. Regularna wymiana oleju pozwoli zatroszczyć się o jego sprawne działanie, zwłaszcza, gdy wykorzystany przez nas środek smarny został należycie dopasowany. Jest to o tyle istotne, że w przypadku wybrania niewłaściwego oleju przyczyniamy się do szybszego zużycia elementów silnika, co w konsekwencji może doprowadzić do dość poważnych uszkodzeń, które będą wiązały się z wysokimi kosztami naprawy.

Dlaczego warto jest sięgnąć po środki smarne, które znajdziemy w ofercie SPECOL

Stąd też w trosce o klientów, firma SPECOL zadbała o zapewnienie jak najlepszej, a tym samym najszerszej oferty handlowej, w której można znaleźć bardzo zróżnicowane spektrum środków smarnych, począwszy od olejów syntetycznych, przez półsyntetyczne, a skończywszy na mineralnych. Dodatkowo każdy z wymienionych rodzajów, dostępny jest w różnych wariantach. Dlatego też w ofercie znajdziemy środki smarne przystosowane do pracy w zimie, w warunkach letnich oraz oleje uniwersalne, czyli tzw. wielosezonowe. W ten sposób bez problemu zadbamy o prawidłowo dobrany produkt do posiadanego modelu auta, zapewniając tym samym właściwą eksploatację jego silnika.

Oleje do samochodów osobowych i dostawczych – rodzaje

Oleje do samochodów osobowych i dostawczych, jak już wspomniano wyżej występują w wielu wariantach, które odpowiednio można dopasować do konkretnych potrzeb z uwzględnieniem modelu auta oraz rodzaju silnika. W końcu należy pamiętać, że inny środek smarny wykorzystamy w przypadku starszych silników benzynowych lub Diesla, a inny w momencie, gdy będziemy mieli do czynienia ze nowszą ich wersją.

Wśród olejów do samochodów osobowych i dostawczych znajdziemy takie rodzaje środków smarnych jak:

  • Oleje syntetyczne – które charakteryzują się doskonałymi właściwościami niskotemperaturowymi, dzięki czemu pozwala na zapewnienie odpowiedniej ochrony silnika zarówno przed zużyciem, jak i osadami. Daje możliwość łatwego i szybkiego rozruchu na zimno. Zmniejsza nie tylko zużycie spalin, ale także paliwa.
  • Oleje półsyntetyczne i mineralne – zalecane są w przypadku silników benzynowych i Diesla, ponieważ są w stanie zapewnić bezawaryjną pracę silnika podczas codziennej jego eksploatacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Active KillDisk 14
Next post Dlaczego warto posiadać kartę paliwową w firmie