Active KillDisk 14

Zależy Ci na bezpiecznym i nieodwracalnym usunięciu danych znajdujących się na Twoich dyskach? W takim razie powinien zainteresować Cię program Active KillDisk 14, który został stworzony do takich właśnie zadań. O tym, co oferuje, dowiesz się z dzisiejszego artykułu.

Skuteczne usuwanie danych z dysków – dlaczego jest takie ważne

Mówi się, że w dzisiejszych czasach w Internecie nic nie ginie. To stwierdzenie dotyczy także w wielu przypadkach danych gromadzonych na dyskach instalowanych w komputerach stacjonarnych, laptopach, tabletach czy też smartfonach. Specjalistyczne oprogramowanie jest w stanie odzyskać dane z teoretycznie wyczyszczonych nośników danych. Dlatego też, gdy na przykład zamierzasz sprzedać stare urządzenia, a boisz się o to, że ktoś będzie w stanie odzyskać, przechowywane na nim plik i foldery, warto zadbać o ich trwałe usunięcie, by nie trafiły w niepowołane ręce. Mniejsza o to, jeżeli będzie to kolekcja zdjęć kotów. Jednak w przypadku firmowych komputerów, znajdujące się na nich pliki lub dokumenty mogą być wyjątkowo cenne dla konkurencji.

W takim przypadku zwykłe skasowanie plików jest niewystarczające, gdyż nadal zostają one na dysku, a ich odzyskanie dla wprawnego informatyka wyposażonego w odpowiednie narzędzie nie stanowi żadnego wyzwania. Z tego też względu warto przed pozbyciem się dysków twardych, pendrivów, czy też kart pamięci wyczyścić je przy pomocy profesjonalnego i skutecznego oprogramowania czyszczącego, takiego jak Active KillDisk 14.

Usuń pliki na zawsze

By skutecznie usunąć wszystkie pliki oraz unieumożliwić ich odzyskanie oprogramowanie to stosuje zaawansowane rozwiązania informatyczne. Jest to między innymi metoda niszczenia plików Gutmann”s, czyli nadpisywanie danych 35 seriami wzorców. Dzięki temu nie ma możliwości odzyskania pierwotnej wersji usuniętego pliku. Dużą zaletą tego oprogramowania jest także możliwość uruchomienia go z dyskietki, płyty lub w trybie DOS. Dzięki temu nie ma znaczenia, jaki system operacyjny jest na danym urządzeniu zainstalowany.

Program ten stosowany jest wszędzie tam, gdzie wymagany jest najwyższy poziom bezpieczeństwa cybernetycznego. Duże firmy, koncerny czy też instytucje państwowe zaufały temu programowi. Dlatego też ty możesz zabezpieczyć swoje dane, bez względu czy znajdują się one na dysku komputera stacjonarnego, czy też laptopa.

Jeżeli jesteś zainteresowany tym oprogramowaniem, zapraszamy do odwiedzenia strony sklepu Vebo. Dzięki temu będziesz mógł wybrać interesującą Ciebie wersje tego programu oraz szybki i bezpiecznie dokonać jego zakupu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Profesjonalna wymiana opon w samochodzie
Next post SPECOL – sprawdzone oleje do samochodów osobowych i dostawczych