Jakiej pielęgnacji i kosmetyków potrzebuje mężczyzna

Sprzedaż kosmetyków dla mężczyzn w ostatnich kilkunastu latach znacząco wzrosła – dziś już nie tylko panie dbają o swoją urodę i udzielają jej znaczącej uwagi. Jakiej pielęgnacji i kosmetyków potrzebuje każdy mężczyzna? 

Jakich kosmetyków potrzebują mężczyźni

Kosmetyki dla mężczyzn różnią się oczywiście od kosmetyków dla kobiet. Jest to konieczne nie tylko ze względu na różne gusty i preferowane zapachy, ale przede wszystkim ze względu na różnicę pomiędzy męską i damską skórą. Jest to związane z męskim hormonem testosteronem, który sprawia, że mężczyźni mają grubszą skórę i więcej gruczołów łojowych. Oznacza to, że z jednej strony panowie są odporniejsi na działanie czynników zewnętrznych, ale z drugiej łatwiej w ich przypadku o przewlekły trądzik i powstawanie zaskórniaków. Ważne jest, aby mężczyzna umiał rozpoznać swoje potrzeby (typ cery, skóry, jakość włosów) i dostosował kosmetyki pielęgnacyjne do swoich potrzeb. Ważną grupę kosmetyków dla mężczyzn stanowią kosmetyki do golenia. Regularne golenie zarostu i dbanie o jego pielęgnację jest bardzo istotne i znacząco wpływa na ogólny wygląd mężczyzny. Częstymi błędami jest golenie się tuż po przebudzeniu oraz stosowanie źle dobranego kremu. Nie istnieje przewaga jednej metody nad drugą, ponieważ ich skuteczność uzależniona jest od typu męskiej skóry i jakości zarostu. Dla niektórych panów golenie będzie najskuteczniejsze i najprzyjemniejsze po porannym prysznicu lub kąpieli. Natomiast inni preferują golenie na zimno lub nawet na schłodzonej wcześniej skórze.

Dodatkowa pielęgnacja skóry dla mężczyzn 

Wielu mężczyzn dotyczy problem z tłustą skórą i wypryskami.  Z tego powodu prawidłowe oczyszczanie jest podstawą pielęgnacji bez względu na porę roku. Każdy mężczyzna z wrażliwą lub tłustą skórą powinien stosować krem do twarzy rano i wieczorem. Można w tym celu używać preparatu nawilżająco-matujący do cery przetłuszczającej się, odżywczy lub chroniący przed zgubnym działaniem promieni słonecznych. Raz, dwa razy w tygodniu warto wykonać peeling, który pozwoli pozbyć się martwego naskórka i prawidłowo odżywi skórę. Zimą i późną jesienią na przesuszenie narażone są także ręce, zwłaszcza że wielu panów nie używa rękawiczek, dopóki temperatura nie spada znacznie poniżej zera. Powinno się wybierać krem natłuszczający i regenerujący. Mężczyźni zdecydowanie częściej wykazują dbałość w pielęgnacji włosów niż reszty ciała. Podstawą w pielęgnacji włosów jest stosowanie odpowiedniego szpanu dostosowanego do męskich włosów konkretnego typu. U mężczyzn częściej niż u powstaje nadmierne złuszczanie naskórka, czyli łupież. Z tego powodu do pełnej pielęgnacji trzeba również mieć pod ręką szampon przeciwłupieżowy. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Mężczyzna z klasą poszukiwany – najmodniejsze nesesery i teczki skórzane
Next post Jaki wybrać inhalator na jogging