Czym jest i do czego służy ściana oporowa?

Jeśli planujemy budować dom, to powinniśmy wiedzieć, czym jest ściana oporowa. Pozwala ona na zabezpieczenie budynków postawionych na nierównym terenie.

Jakie zadanie ma ściana oporowa?

Ścianki oporowe przenoszą siły oddziałujące na budynek do podłoża. Ma to szczególne znaczenie podczas budowy domu na pochyłym gruncie. Odpowiednio usytuowane ściany oporowe pozwolą nam uniknąć ryzyka osunięcia się wyższych partii gruntu. Są one tak skonstruowane, aby wywierać nacisk na zbocze, będzie to rekompensowało parcie gruntu.

Jak wybrać ścianę oporową?

Jako że będzie to konstrukcja, która bezpośrednio będzie wpływała na bezpieczeństwo całego budynku, to powinna być ona najwyższej jakości. Ściany oporowe Rekers charakteryzują się dbałością o każdy szczegół, a do produkcji używamy dobrych jakościowo materiałów. Zapewni to bezpieczeństwo całej konstrukcji oraz ludzi się w niej znajdujących. Jakie są rodzaje ścian oporowych:

  • Ściana oporowa z kamienia naturalnego -najczęściej stosuje się bazalt oraz granit.
  • Ściana oporowa z drewna -najmniej trwała, ale najtańsza konstrukcja. Specjaliści odradzają takie rozwiązanie ze względu na nietrwałość surowca.
  • Ściana oporowa z gruntu zbrojonego -tańsze rozwiązanie niż produkty z kamienia, a zarazem bardzo trwałe.

To, jaki produkt wybierzemy, zależy tylko od nas. Musimy jednak ciągle pamiętać, że od ściany podporowej będzie zależało bezpieczeństwo całego, więc nie warto na tym oszczędzać.

Zalety ścian oporowych firmy Rekers

Do produkcji używamy specjalnej mieszanki betonu, która jest stale kontrolowana. Zapewnia to najlepszą jakość produktu, który przecież będzie utrzymywał całą konstrukcję. Nad procesem powstawania ścian oporowych czuwa wykwalifikowany personel, dlatego nie ma mowy o żadnych niedociągnięciach. Firma oferuje spersonalizowane zamówienia dla nietypowych przypadków, dzięki czemu stworzony zostanie produkt idealnie pasujący do potrzeb klienta.

Dział konstrukcyjny służy pomocną zarówno podczas projektowania, jak i podczas instalowania ścian oporowych. Pracownicy z chęcią pomogą dobrać najlepsze rozwiązanie dla konkretnego typu zabudowy. Firma do każdego zlecenia podchodzi indywidualnie, co gwarantuje satysfakcję z zamówienia.

Rekers jest na rynku od wielu lat, co świadczy o wysokiej jakości świadczonych usług oraz o dobrej znajomości branży. Każdy klient składający u nas zamówienie jest jak najbardziej zadowolony z wykonania ścian oporowych oraz obsługi. Liczne pozytywne opinie naszych klientów potwierdzają, że produkty są wysokiej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Dlaczego białe ręczniki to najlepszy wybór dla hotelu
Next post Stosowanie biotyny na włosy – jakie daje efekty