Co daje kalkulator frankowy

Kalkulator frankowy to doskonałe narzędzie, dzięki któremu można poszerzyć swoją wiedzę na temat opłacalności ugody z bankiem, „odfrankowić” umowę lub ją unieważnić. Przygotowując tylko niezbędne informacje, w prosty sposób dowiemy się, ile można zyskać na złożeniu pozwu przeciw bankowi i czy warto to zrobić. Sytuacja każdego z frankowiczów może się różnić, nie ma sensu zatem szukać rozwiązań ogólnych. Za to wykorzystując prosty kalkulator można ją rozjaśnić.

Informacje przydatne do użycia kalkulatora frankowego

Aby znaleźć indywidualne rozwiązanie, kalkulator frankowy potrzebuje kilku informacji na temat zaciągniętego kredytu. Są to:

  • Data zawarcia umowy
  • Kwota kredytu w PLN
  • Data pierwszej raty
  • Okres kredytowania
  • Marża

Po wprowadzeniu tych danych, natychmiast wyświetli się szacunkowy wynik. Dzięki temu nie wychodząc z domu można sprawdzić dostępne dla siebie opcje. Kalkulator dla frankowiczów posiada funkcje przybliżonego wyliczenia korzyści z ugody i porówniania z korzyściami, jakie niesie złożenie pozwu do sądu.

O czym nie należy zapominać, korzystając z kalkulatora frankowego

Podając nazwę banku należy zwrócić uwagę na następstwo prawne, ponieważ jeśli bank ma teraz innego następcę, zmieniła się również nazwa. Miesiąc oraz rok zaciągnięcia kredytu pozwala określić kurs franka w momencie uruchomienia kredytu. Jeśli kredyt już jest w całości spłacony, należy podać datę spłaty. Jeżeli marża nie jest znana, wówczas system przyjmie wartość uśrednioną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Jak wygląda projektowanie opakowań DTP
Next post Przytulne zapachy na chłodną porę – damskie perfumy na jesień i zimę