Atrakcje na Mazurach: co warto zobaczyć

Wybierasz się do Krainy Tysiąca Jezior? Zastanawiasz się, co warto zobaczyć na mazurach? Przygotowaliśmy dla Ciebie krótkie zestawienie. Zobacz, jakie atrakcje czekają na zwiedzających w tym regionie Polski!

Mikołajki: turystyczny raj dla żeglarzy

Tętniące życiem Mikołajki co roku przyciągają rzesze turystów. To właśnie tutaj można popłynąć jedynym w naszym kraju śródlądowym żaglowcem. Skonstruowano go na wzór łodzi z XIX wieku. Statek Chopin oferuje również kolacje i obiady na pokładzie. Warto zwrócić uwagę na sezonowe atrakcje na Mazurach. W Mikołajkach – w Wiosce Żeglarskiej – odbywa się słynny Festiwal Szantowy. Opłaca się więc odwiedzić tę malowniczą miejscowość w sezonie.

Pisz i okolice – urok niezwykłej puszczy

Miłośnikom obcowania z naturą polecamy wędrówki i wycieczki rowerowe w Puszczy Piskiej. Ten zielony teren obejmuje aż 16 gmin i liczne jeziora, w tym Śniardwy z rezerwatem. Można tu spotkać rozmaite gatunki zwierząt, m.in.:

  • łosie,
  • jelenie,
  • sarny,
  • bociany białe,
  • łabędzie nieme.

W samym historycznym mieście Pisz na uwagę zasługuje pruski posąg „baby”. Warto zobaczyć też blisko 40-metrową wieżę ciśnień, działającą jako wieża widokowa oraz neogotycki ratusz miejski z Muzeum Ziemi Piskiej.

Atrakcje na Mazurach: Giżycko

Obowiązkowym punktem na mapie Giżycka jest zamek krzyżacki. Kilkukrotnie przebudowywany, dziś pełni funkcję hotelu. Dookoła powstały budynki, stylizowane na dawne – zbudowano je z cegły. W mieście można również zobaczyć wieżę ciśnień. Jest na niej taras widokowy, pozwalający podziwiać krajobraz okolicznych jezior, a także kawiarnia. Polecamy też przyjrzeć się fasadom kamienic, np. przy ul. Dąbrowskiego. Jeżeli chodzi o unikalne atrakcje na Mazurach, trzeba koniecznie zobaczyć most obrotowy na Kanale Łuczańskim. Jego konstrukcja pochodzi z XIX wieku.

A co po zwiedzaniu – gdzie odpoczywać?

Pobyt na Mazurach nie musi być bieganiem od jednego zabytku do drugiego. Tutejsza przyroda zachęca do uważnego obcowania z nią i zachwycania się tą scenerią. Jeżeli chcesz odpocząć od zgiełku typowo turystycznych miejscowości, zapraszamy do Jabłoni. Ulokowana nad jeziorem Brzozolasek, pozwoli Ci odetchnąć i zrelaksować się w zielonej okolicy. W Jabłoń Lake Resort możesz nocować w budynku nad samym jeziorem (z widokiem na nie z okien), w drewnianych domkach lub w tzw. Domu Pruskim. Okolica to raj dla miłośników sportów wodnych, spacerów po lesie, a zimą – narciarskich tras biegowych. Niezależnie od pory roku, jest tutaj co robić i nie będzie nudno. Wiesz już, co warto zobaczyć na mazurach?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Do czego służą suszarnie przemysłowe
Next post Tanie i skuteczne gadżety reklamowe